Select Server

 

Zwiększenie wykorzystania licencji i zmniejszenie nakładu pracy administracyjnej.

Usługa SELECT oferuje swoim prenumeratorom maksymalne wykorzystanie posiadanych licencji przy minimalnym zapotrzebowaniu na ich administrowanie dzięki licencjonowaniu w trybach „pooled” i „trust”.

W trybie „pooled”, licencje są dostępne dla każdego użytkownika w dowolnym momencie; licencje są zapisywane na serwerze w przeciwieństwie do ciągłego ich przypisywania do pojedynczych komputerów. W związku z tym, wszystkie licencje są dostępne dla zespołu projektowego przez większą ilość czasu, co prowadzi do zwiększenia stopnia ich wykorzystania i lepszego zwrotu poniesionych nakładów.

Firmy będące prenumeratorami informują, że tryb “pooled” pozwala na statystyczne korzystanie z jednej licencji przez więcej niż 1,5 pracownika, co powoduje dalszy wzrost zwrotu poniesionych nakładów.

Licencjonowanie w trybie „trust”, wprowadzone wraz z dostępnością SELECT Server XM, zapisuje sesje korzystania z produktów na komputerach roboczych i tworzy raporty o wykorzystaniu licencji na serwerze. Pozwala to szefom działów informatycznych na odpowiedni dobór produktów z naszej bogatej oferty w celu optymalnego ich wykorzystania w firmie.

W trybie tym, użytkownicy nie posiadający dostępu do sieci muszą jedynie połączyć się z SELECT Server XM raz na 30 dni, aby otrzymać prawo do korzystania z licencji. Wynikające z tego korzyści są następujące:

  • użytkownicy posiadają zawsze dostęp do narzędzi projektowych i samych projektów,
  • SELECT Server raportuje ważne dla menadżerów informacje,
  • licencjonowanie jest łatwe dla użytkowników i administratorów.

 

Informacje dodatkowe:

  • Kurs standardowy
  • Długość trwania – 1 dzień
  • Minimalna ilość uczestników – 4 osoby

Warunkiem organizacji danego szkolenia w zakładanym terminie jest osiągnięcie minimalnej liczby uczestników, czyli przynajmniej 4 osób.

Jeżeli zakres tematyczny szkolenia powinien być szerszy prosimy o kontakt, chętnie przygotujemy dedykowaną tematykę warsztatów. Zachęcamy do zgłaszania sugestii poprzez formularz.

ZGŁOŚ chęć udziału w szkoleniu!

Masz pytania? Napisz do nas: szkolenia@shh.pl